Güvenli Örnek Madencilik

Maden Ocağı İşletmeciliği, Kırma-Eleme-Yıkama Tesis İşletmeciliği, Patlatmalı Kazı ve Toprak İşleri alanlarında faaliyet göstermekte olan DKT İnşaat San. ve Tic. A.Ş., yıllar süren çalışmaları sayesinde alanında elde ettiği önemli tecrübeyi sahaya yansıtmaktadır. Kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin önde gelen inşaat ve maden projelerinde yar alan DKT, 2017 yılında üretmiş olduğu 20 milyon ton agregayı, 2018 yılında 30 milyon tonun üzerine çıkararak sektörde bir ilki başarmış ve takip eden yıllarda da yıllık üretim tonajlarını sürekli artırmıştır. DKT, 2021 yılında başladığı Azerbaycan-Karabağ’da yapılan Otoyol-Tünel-Tren yolu inşaat projelerinde ocak işletmesi, agrega üretimi, patlatmalı kazı ve toprak işlerine halen devam etmektedir. Şirketimiz söz konusu projedeki ocak işletmelerinde aylık 1.500.000. Ton agrega teslim etmekte ve ayrıca aylık 1.500.000.m3 patlatmalı-kazı ve dolgu işi yapmaktadır.

2017-2020 yıllarında en küçüğü 400 Ton/s kapasiteli toplam 20 adet Kırma Eleme Tesisi ve 2 adet Presli Yıkama Tesisi’ni işleterek sektöründe eşi benzeri görülmemiş bir rekora imza atmıştır.

DKT’nin mühendislik bilimine vermiş olduğu önem başarısını doğrudan etkilemektedir. Şantiyeleri, her birinde görev alan şantiye şefi mühendisleri ve saha mühendisleri kontrol ve yönetiminde işletilmektedir. DKT, farklı tesis üreticileri ile dirsek temasında devam eden kırıcı, eleme ve parça dizaynları alanındaki AR-GE çalışmaları ile sektörü hem mühendislik hem de teknoloji alanında daha ileri bir noktaya taşımayı amaçlamaktadır. Bünyesinde hali hazırda farklı görevlerde çalışmakta olan 20’nin üzerinde alanında uzman mühendisin yardımı ile, en verimli ve gradasyona uygun agrega üretimi amacı ile Kırma Eleme Tesisi ve Ocak İşletmesi yönetimi yapmaktadır.

image

"Güvenli Örnek Madencilik” bakış açısı ile, yapmış olduğu işin tehlikeli iş sınıfında olduğunun son derece bilincinde olarak hareket etmekte olan DKT'nin bünyesinde tam zamanlı 2A sınıfı ve 13C sınıfı olmak üzere 15 iş güvenliği uzmanı çalışmaktadır. DKT’nin tüm saha çalışanları, günlük iş güvenliği eğitimlerinin yanı sıra çalıştıkları iş alanı ile ilgili sertifikaları da eksiksiz olarak almaktadır. Ayrıca tüm DKT tesislerinde mevzuata uygun kapama ve modern toz indirgeme sistemleri kullanılmaktadır.

Sürekli büyük projelerde, sektöründe lider firma ve organizasyonlar ile çalışmanın vermiş olduğu tecrübe ile sadece üretime değil, iş sağlığı ve güvenliğine ve idari konulara da son derece önem veren DKT, 800’ü aşkın çalışanı ile faaliyet alanında liderlik rolünü üstlenmekte ve sürekli büyüyen bir ivme ile yeni projelere imza atmaktadır.

image

DEĞERLERİMİZ

İşimizin tehlikeli iş sınıfında olduğunun bilincinde olarak yaptığımız işin her anında GÜVENLİ MADENCİLİK ilkelerimizi takip ediyoruz. Mühendislik titizliğinde detaycı yaklaşımımız ile MÜKEMMELİYETÇİLİK için her daim çaba gösteriyoruz.
İnsan, çevre ve çalışan odaklı yaklaşımımız ile sadece işimize değil paydaşlarımıza da her daim saygılı davranarak ÖRNEK MADENCİLİK yapıyoruz.