Güvenli Örnek Madencilik

Kırma-Eleme-Yıkama Tesis İşletmeciliği alanında faaliyet göstermekte olan DKT İnşaat San. ve Tic. A.Ş., yıllar süren çalışmaları sayesinde alanında elde ettiği önemli tecrübeyi sahaya yansıtmaktadır.

Kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin önde gelen inşaat ve maden projelerinde yar alan DKT, 2017 yılında üretmiş olduğu 20 milyon ton agregayı, 2018 yılında 30 milyon tonun üzerine çıkararak sektörde bir ilki başarmış ve 2019 yılında aynı ivme ile büyüyerek liderliğini korumuştur.

DKT’nin mühendislik bilimine vermiş olduğu önem başarısını doğrudan etkilemektedir. Şantiyeleri, her birinde görev alan şantiye şefi mühendisleri ve saha mühendisleri kontrol ve yönetiminde işletilmektedir. DKT, farklı tesis üreticileri ile dirsek temasında devam eden kırıcı, eleme ve parça dizaynları alanındaki AR-GE çalışmaları ile sektörü hem mühendislik hem de teknoloji alanında daha ileri bir noktaya taşımayı amaçlamaktadır. Bünyesinde hali hazırda farklı görevlerde çalışmakta olan 20’nin üzerinde alanında uzman mühendisin yardımı ile, en verimli ve gradasyona uygun agrega üretimi amacı ile Kırma Eleme Tesisi ve Ocak İşletmesi yönetimi yapmaktadır.

“Güvenli Örnek Madencilik” bakış açısı ile, yapmış olduğu işin teklikeli iş sınıfında olduğunun son derece bilincinde olarak hareket etmekte olan DKT’nin bünyesinde tam zamanlı 2 A sınıfı ve 13 C sınıfı olmak üzere 15 iş güvenliği uzmanı çalışmaktadır.

image

DKT’nin tüm saha çalışanları, günlük iş güvenliği eğitimlerinin yanı sıra çalıştıkları iş alanı ile ilgili sertifikaları da eksiksiz olarak almaktadır. Ayrıca tüm DKT tesislerinde mevzuata uygun kapama ve modern toz indirgeme sistemleri kullanılmaktadır.

Sürekli büyük projelerde, sektöründe lider firma ve organizasyonlar ile çalışmanın vermiş olduğu tecrübe ile sadece üretime değil, iş sağlığı ve güvenliğine ve idari konulara da son derece önem veren DKT, 400’ü aşkın çalışanı ile faaliyet alanında liderlik rölünü üstlenmekte ve sürekli büyüyen bir ivme ile yeni projelere imza atmaktadır.